محل تبلیغات شما

دانشمندان موفق به کشف ه ای شده اند که بیش از نیم متر طول دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان چینی این ه را که گونه ای تازه شناخته شده از ات چسبنده روی سطح محسوب می شود، در استان گوانژی ژانگ این کشور کشف کرده اند. اگر چه این کشف به سال 2014 بازمی گردد اما هم اکنون برای نخستین بار رسانه ای شده است.

این ه که فریگانیستریا» (Phryganistria) نام دارد 62/4 سانتی متر طول دارد و بدین ترتیب رکورد طولانی ترین ه دنیا را که پیشتر به ه مشابه دیگری تعلق داشت، شکسته است. آن ه که در سال 2008 شناسایی شده بود تقریبا 6 سانتی متر از فریگانیستریا کوتاه تر است.

جالب است بدانید "ژائو لی"، که این ه جدید را کشف کرده است، صحبت‌های عجیبی درباره نوعی ه غول‌پیکر از زبان مردم محلی گوانژی ژانگ چین شنیده بود و به همین خاطر تصمیم گرفت تا این ه را به طور دقیق شناسایی کند.

او برای کشف این ه تا ارتفاعات 1200 متری هم صعود کرد. لی درباره کشف هیجان‌انگیز این ه می‌گوید: در حالی که مشغول جمع‌آوری ات در ارتفاعات بودم ناگهان با سایه تاریکی در دوردست مواجه شدم که در ظاهر بخشی از یک درخت به حساب می‌آمد. اما وقتی به آن نزدیک شدم از تعجب متحیر شدم زیرا با ه‌ای روبه‌رو شده بودم که پاهایش به بلندی بدنش بود».

راز رنگ کردن بدن بومی های آفریقا، استرالیا و برخی مناطق آسیا کشف شد

"روباه صحرا" یکی از زیباترین و باهوش ترین موجودات صحراست

سیم های برق فشار قوی در روند یادگیری زنبور های عسل اختلال ایجاد می کند

ه ,کشف ,شدم ,متر ,ای ,فریگانیستریا ,این ه ,که در ,سانتی متر ,متر طول ,گوانژی ژانگ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پرسش مهر بیستم/مدرسه شاد